Asi nebudete tušit kolik modelů s různými vlastnostmi je na trhu. Prozradím vám to. Strašně moc. Každý je jiný, každý něčím specifický a každý určen k jinému účelu. Tedy tím nemyslím jen létání, ale také filmování, a to už je jedno zda normální, špionážní, nebo infra. Jsou totiž i drony vojenské, které toho umí o trošku víc, než drobné civilní hračky. Dobrá, předpokládejme, že nebudete chtít vyhodit do vzduchu Bílý dům, ale že vám stačí jen dárek pro někoho.
Především by mělo být důležité, jak dlouho se dron ve vzduchu udrží. Jsou drony, které to přestane bavit po deseti minutách, ale i takové, které to vydrží hodiny. Protože předpokládám, že vám stačí natočit si vás na výletě nebo svůj dům z ptačího pohledu, nemusíte výdrž baterie dronu za nějak moc řešit.
Poté se v obchodě ptejte na další, neméně důležitou věc a tou je stabilizátor. To proto, abyste se mohli posléze u televize svými záběry kochat a chlubit. Jinak byste tam totiž měli roztřesené něco, co byste pak klidně mohli identifikovat jako velrybu přejetou napříč parním válcem. A to jistě nechcete.
Dále si rozmyslete, zda chcete hračku na pár natáčení, tak jednou do roka, nebo chcete skutečně profesionální stroj. Rozdíl? Pro vás především cenový. Za hračku dáte nejméně pětistovku (dron do dlaně) a za profi dáte i kolem padesáti tisíc. (DJ Inspire Draw se dvěma ovladači je nyní k mání za 124 tisíc) Ve střední třídě kolem počítejte s výdajem kolem třiceti.
Před koupí navštivte odborníka. Ne prodavačku v řetězci, kde berete krabici s čertví čím za sedm stovek. Skutečného odborníka, ne z Youtube, ale toho, co má licenci. Ten vám řekne naprosto vše, i cenu náhradních vrtulek a také jak se to má s legislativou. Totiž abyste se nedopustili trestného činu. Protože s dronem je to hned, a ani nemusíte vědět jak. Odborník by vás měl i zaučit a ti lepší na své riziko zapůjčí řízení do ruky. Využijte to, protože je to lepší než pak lovit, ale spíše už nikdy nevylovit své investované peníze z bahnitého dna nějaké přehrady.