Pokud nemáme rodinný dům, jehož přední zeď je těsně u silnice, případně u chodníku, pak máme v plotě bezpochyby branku, kterou se můžeme dostat dovnitř. Pokud je před garáží, pak je obvykle tak široká, aby jí mohlo bez problému projet auto. To vše je ostatně něco, co uvidíme prakticky v každé čtvrti, ať už města, satelitního městečka, nebo vesnice, kde jsou rodinné domy. Ovšem přitom si můžeme všimnout, že zdaleka ne všechny tyto brány jsou stejné. Valná většina z nich je mechanická, což znamená, že člověk musí vystoupit z auta, případně vyjít z domu, a branku ručně otevřít. Jistě, většinou to není nic, co by příliš vadilo, avšak za skutečně špatného počasí to může být značně nepříjemné – toužíme být doma, a přitom musíme v ledovém větru, kdy nám do tváře šlehají ledové krystalky, otvírat vrata.
Naštěstí moderní technologie nám i zde dávají řešení.Tím jsou elektronické pojízdné brány. Ty na rozdíl od těch klasických netvoří dvě křídla, nýbrž jen jedno. To se navíc nepohybuje tak, jak jsme zvyklí, nýbrž jezdí po připravené kolejnici doleva či doprava podél plotu. Má to tu výhodu, že je můžeme otevřít v podstatě stiskem tlačítka, ať už z auta či z domova, a nemusíme tak vycházet ven, pokud je skutečně špatné počasí.
To ovšem není jediná výhoda. Tím, že se brána nepohybuje vějířovitě, jak jsme zvyklí, se ušetří poměrně dost místa, které by jinak muselo být vyhrazeno tomu, aby se tam vešly veřeje. To pak může být využito jakýmkoliv způsobem. Pokud se brána otevírala směrem do ulice, nyní se nemusíme bát, že budeme blokovat chodník či silnici tak dlouho – nemusíme stavět, vystupovat, otevírat, a zase nastoupit do auta. Stačí jen stisknout tlačítko, když se budeme blížit. Pokud máme navíc i automatizovaná vrata do garáže, můžeme otevřít obě a bez problému do ní zajet. Je pak jasné, že tuto vymoženost oceníme nejen my, ale i naše okolí.