Místo pro bazén, ať už nadzemní nebo podzemní, je třeba pečlivě vybrat a zabudovat na tom správném a nejvhodnějším místě. V úvahu samozřejmě přichází zahrada, terén by měl být pokud možno rovný a neměl by na něj padat stín, ideální směrování je na jižní stranu a mimo dosah listnatého porostu. Myslet musíte také na to, kam přijde filtrace a další technika. Bazén můžete vybrat v jakémkoliv tvaru, záleží jen na vašich finančních možnostech a prostoru.
Jak na to
Na zvoleném místě vyznačte tvar, kde budete kopat, to samé je nutné udělat i pro uložení filtrace. Výkop samotný odvodněte a povrch upravte. Následovat by mělo vybetonování základů. Na dno vzniklé „díry“ přijde dlažba, okolí lze osít trávou a zasadit živý plot, který dodá soukromí.
Touha po biokoupání
V biobazénu, jak sám název napovídá, se nepoužívají žádné chemické prostředky. Čistotu zajišťují rostliny spolu s mechanickou filtrací. Počítat musíte s tím, že na dno neuvidíte a voda bude mít přírodní zelenou barvu. Umístěn by měl být tam, kde je po nějakou dobu stín a po nějakou část dne svítí slunce.
Koupací jezírko
Pokud se rozhodnete o něco opravdu zvláštního a neobvyklého, mohlo by to býtjezírko. Na jeho dno se nasype speciální substrát a osadí rostliny, které vodu čistí. Výhodou je rychlé ohřátí vody díky mělkým místům, nemusíte k ohřevu používat solární ohřev.
Potůček
Možná vám zahradou protéká potůček a chcete ho využít jako součást koupacího zařízení. V tomto případě se jedná o vodní dílo a musíte se obrátit se žádostí o povolení na stavební a vodohospodářský úřad. V případě, že máte v plánu úpravy terénu nad 1 000 m2 a půjdete do hloubky 1,5 m, musíte si zařídit ohlášení stavby, v ostatních případech je plně dostačující územní souhlas.
Až tohle všechno budete mít za sebou, určitě budou všechny starosti a strasti s tím spojené vynahrazené příjemnými chvilkami strávenými relaxací a koupáním.