I to nejlevnější tažné zařízení splní svůj účel – rozhoduje především homologace EU (u starších výrobků do r. 2004 to bylo jen republikové „osvědčení Atest 8SD“), která jej na základě evropské legislativy opravňuje k zapsání do technického průkazu vozidla.
Na otázku, „k čemu je vlastně koule za autem dobrá“, jistě dokáže odpovědět každý z vás. Je to jeden z nejvyužívanějších a nejoblíbenějších doplňkových technických prvků, a to nejen v současné době. Jeho popularita neklesá již řadu let a my bychom si mohli připomenout okamžiky, kdy má význam za tažné zařízení zapřáhnout vozík, či přívěs.
Stěhování – nemusí jít přímo ani o přestěhování celého domu nebo bytu, můžete přemístit kupříkladu jen část nábytku, odvézt vyřazený koberec, zbavit se nepotřebných věcí ze sklepa, anebo naopak přivézt cokoli, co lidé nabízí v bazarovém prodeji (pneumatiky, jízdní kola, zahradní techniku, stavebniny atd.)
Nákupy ve stavebninách či hobbymarketech – většina velkých obchodů tohoto typu vám zboží přiveze, ale stále nejbezpečnější způsob nákupu, resp. přepravy, je naložení věcí na vozík a jízda s vlastním autem. Máte vše pod kontrolou a ve vlastním zájmu pojedete s nákladem obezřetně. Navíc nemusíte trávit čas doma v době, kdy vám mají zboží přivézt – někdy mají přepravní firmy docela široké časové rozpětí doručování, což může znamenat nutnost „vzít si volno na půl dne“.
Vodácké výpravy – vodáctví má v naší zemi dlouholetou tradici a mnozí z nás mají doma k dispozici ještě staré dobré „poctivé“ laminátové Vertexy a Vydry. Ze všeho nejdražší je totiž zapůjčení lodí a jejich přeprava, proto se stále vyplácí takovýmto nadšencům mít vlastní loď a přívěsný vozík. Někdy stačí jen svařovaná nástavba na převážení lodí a vozík se dá vypůjčit. Musíte ovšem brát ohled na nosnost samotného vozíku, a také na povolený váhový limit vašeho nákladu. Bez koule za autem to ovšem nepůjde.