Jak funguje klasické soukromé podnikání? Teoreticky to jistě také víte. Podnikatel něco levněji pořídí, přidá tomu nějakým způsobem určitou hodnotu a pak to dráž prodá. Třeba vydělává na tom, že z nějakého materiálu něco vyrábí, třeba vydělává tím, že z dílů montuje hotové výrobky, třeba něco předělává nebo opravuje. A někdy si vydělává třeba i tím, že si levně něco pořizuje a pak to někomu dráž přeprodává. A rozdíl mezi pořizovací a prodejní cenou je po odečtení provozních nákladů a odvodů jeho ziskem. A z onoho zisku soukromý podnikatel žije.
Ovšem podnikateli se pochopitelně žije dobře jedině tehdy, když je jeho zisk dostatečně velký. Když k němu doputuje tolik peněz, aby jimi zaplatil vše nezbytné, a i pak tu pro něj ještě dost zbylo. A to se neděje automaticky a nestává se to vždy.
Někdy se prostě něco nevydaří, někdy něco selže, a pak má soukromý podnikatel problém. Protože si na sebe nevydělá. A navzdory tomu, že si na sebe nevydělá, by měl mít peníze, aby mohl normálně žít a pokračovat ve svém byznysu.
Měl by mít peníze, ale nemá je. A kde je asi tak vezme, když mu je podnikání nevyneslo? Každého musí logicky napadnout jedině půjčka.
Půjčka může soukromníkovi pomoci s překonáváním těžkých časů. Jenže ono není zase až tak docela jasné, kde ji dotyčný dostane. Protože se v mnoha případech nad někým takovým neslitují a jeho žádost nemilosrdně zamítnou. Není tu přece dostatečná jistota, že takový neúspěšný žadatel dokáže splácet.
Ale naštěstí je tu vždy aspoň hypotéka bez doložení příjmu, u které uspěje i takto nedobře vypadající žadatel. Protože u té se ručí za splácení zástavou nemovitosti, a díky tomu se tu vyhoví i těm, kdo nemají zase až tak velké příjmy, aby jimi uspokojili banky a jiné náročné poskytovatele půjček.
Nebankovní hypotéka je prostě sázka na jistotu. U té mají podnikatelé vždy šanci uspět.